Menu
Your Cart

Hakkımızda

Avrupa Müzik

Odeon Müzik, Süper Müzik, Bonus Müzik, Tempa-Foneks

Avrupa Müzik, 1998 yılında Cengiz Erdem ve Deniz Erdem tarafından Türkiye'de kurulan bir müzik şirketidir.

Avrupa Müzik, başta Avrupa Müzik olmak üzere; 1924 yılından bugüne kadar güçlü kataloğu ile Odeon Müzik, Süper Müzik, Bonus Müzik ve Tempa-Foneks gibi şirketleri bünyesinde barındırmaktadır. Avrupa Grup çatısı altında 100’den fazla müzik şirketi ile birlikte; 100.000’den fazla şarkı, yüzlerce sanatçı ve binlerce video klip bulunmaktadır.

Göksel, Teoman, gripin, Kibariye, Berkay, Özgün, Can Bonomo, Alişan, Fatma Turgut, Deeperise gibi onlarca popüler sanatçıların yanında yeni akımdan; Deniz Tekin, Sufle, Tepki, Ozbi, Şenceylik, Yaşlı Amca, Mavi Gri, İkilem, Serin, Ars Longa, Ceren Gündoğdu gibi 50'den fazla sanatçı ile de aktif çalışmaktadır. 

Avrupa Müzik, sahip olduğu grup şirketleri ile geniş müzik kataloglarına ve video klip arşivine sahiptir. Dijital pazarda da önemli bir paya sahip olan şirket, Türkiye’de 100’ün üzerindeki müzik firmasının içeriklerinin dijital ortamda global olarak dijital dağıtımını sağlamakta ve pazarlamasını yapmaktadır. Fiziksel olarak da bünyesinde bulundurduğu dağıtım ekibi ile ürünlerin dağıtım ve pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

Şirketin kurucu ortakları Cengiz Erdem ve Deniz Erdem, yapımcı olmalarının yanı sıra müzik meslek birlikleri yönetim kurullarında da aktif olarak yer alarak müzik sektörüne destek vermektedir. Avrupa Müzik çatısı altında bulundurduğu AR-GE'si ve mühendislerini barındıran yazılım şirketiyle ve oluşturduğu altyapısıyla telekomünikasyon şirketlerine yasal dijital müzik platformları hazırlayarak; hem içerik hem de servis sağlayıcısı olarak da hizmet vermektedir.