Menu
Your Cart

Teoman

Teoman

Teoman, 1967 yılında İstanbul'da doğdu. Üniversite yıllarında arkadaşlarıyla birlikte kurdukları "Mirage" grubunun ardından, solo olarak ilk albümünü 1996 yılında yayımladı. Bazı filmlerde rol aldı. 2005 yılında gösterime giren "Balans ve Manevra" filminin senaryosunu yazdı, müziklerini yaptı, yapımcılığını, yönetmenliğini ve başrollerden birini üstlendi. Çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yaptı. Onlarca albüm ve yüzlerce sevilen şarkıya imza atan Teoman, 2018'de "Koyu Antoloji" isimli albümünü dinleyicileriyle buluşturdu. Sanatçı, aynı yıl Armageddon Turk ile birlikte "Tuzak" ve "Bazı Yalanlar" isimli remix çalışmalarını yayımladı. Teoman, 20.yılına özel olarak "Rüzgar Gülü 2019" isimli single çalışmasını sevenleriyle buluşturdu. 2020 yılında "Attila Özdemiroğlu Besteleri" isimli tribute albümü için "Firuze" isimli single çalışmasını müzikseverlerin beğenisine sundu. Sanatçı, 2021 yılında "Teoman ve Piyano", "Tek Başına (Live)" ve "Gecenin Sonuna Yolculuk" isimli albüm çalışmalarını yayımladı. Aynı yıl "İki Çocuk" isimli çalışmasını sevenleriyle paylaştı. Teoman, 2022 yılında "Kalbin Yok Mu?" isimli single çalışmasını ve "Rock And Roll" isimli toplama albümünü yayımladı. Aynı yıl "İnleyen Nağmeler [Bandırma Füze Kulübü Orijinal Film Müzikleri]" isimli single çalışmasını yayımladı. 2023 yılında "Sevda Mecburi İstikamet" isimli EP çalışmasını ve "Nevrozumun Zindanı" ve Feridun Düzağaç'ın "alev alev" isimli single'ını dinleyicileriyle buluşturdu. Sanatçı, aynı yıl "Aşık Bir Adam" isimli cover albümünü yayımladı.

Aşık Bir Adam
YENİ HİT
Brand: ROCK
aşık bir adam, hiçbirini benim yazmadığım, ama çok çok sevdiğim şarkılardan oluşan bir cover albüm.bu 7 şarkı, benim içimi titretiyor, o yüzden, bu çok sevdiğim şarkılar, benim diskografimde yer alsınistedim. orijinal hallerinden mümkün olduğunca farklı yorumladım  ve düzenledim bu şarkıları.mi..
Brand: ROCK
Teoman 4 yıl aradan sonra yeni albümü 10 şarkıdan oluşan “Eski Bir Rüya Uğruna”yı yayımladı. Teoman’ın ilk albümünden beri birlikte çalıştığı Alper Erinç bu albümde de aranjör ve prodüktör olarak yer aldı.!..
Brand: ROCK
merhaba,yeni single’ım “ kalbin yok mu” 60’lı yıllardan kalma bir şarkı. sözleri fecri ebcioğlu’nun, bestesi demarc aryan’ın. birçok kez cover’lanan bu şarkı, 3 ay sonra çıkaracağım toplama albümüm “rock androll”un içinde yer alacak.“kalbin yok mu” birçok kez yeniden seslendirildi dedim, ama ben müm..
Brand: ROCK
Yeni şarkım “Nevrozumun Zindanı” mart ayında single olarak çıkacak. Onu “Koyu Antoloji”konserlerimde çalmak üzere yaptım, Korhan Futacı’nın konukluğunda. İyi dinlemeler...
Brand: ROCK
Teoman’ın yeni single’ı “bir kış sabahı”nın da yer aldığı, “Rock and Roll” adlı toplama albümü 19Ağustos’ta çıkıyor!..
Brand: ROCK
yeni ep’im “sevda mecburi istikamet” çağan ırmak sayesinde oluşmuş bir albüm. çağan ırmak bendenaynı adlı filmi için bir şarkı isteyince, senaryoyu okudum, hemen yazdım şarkıyı ve iki farklıdüzenlemeyle kaydettim. çağan bana bir de metin altıok şiiri, çiğdem erken bestesi “ormanlarıngümbürtüsünden”i..
Gösterilen: 1 ile 14 arası, toplam: 14 (1 Sayfa)